ח.צ לאור
ח.צ לאור - הנדסאי חשמלבן דהן יוסי - בודק חשמל מוסמךיעוץ, תכנון, בדיקה ופיקוח למתקני חשמל
053-3418132
שירות 24 שעות ביממה!

יוסי בן דהן - פיקוח למתקני חשמל

ח.צ לאור - יוסי בן דהן - פיקוח למתקני חשמל

עבודת הפיקוח למתקני חשמל אינה דרישה רגולטורית, אך היא הפכה למקובלת בתעשייה הכללית, במוסדות וארגונים פרטיים.

פיקוח על מתקני חשמל אינה דרישה המופיעה בחוק, עם זאת, מקובל להשתמש בשירותי טכנאי, הנדסאי או מהנדס חשמל, לצורך ביצוא עבודות פיקוח למתקני חשמל בתעשייה, במוסדות, ארגונים שונים ובמערכות חשמל פרטיות. האדם הנבחר לביצוע עבודת הפיקוח, צריך להיות בעל ניסיון וידע בהנדסת חשמל בשטח.

מתי נדרשת עבודת פיקוח ?

הצורך בפיקוח למתקני חשמל עלה במספר מקרים, כאשר המקרים הנפוצים הם:
  • פיקוח בזמן שיפוץ או בנייה.
  • פיקוח בשלבים מוקדמים להתקנת הארקה למתקן.
  • פיקוח על בחירת שיטות הגנה בפני חשמול במתקן.
  • פיקוח על חלוקה לקווי זינה ושמירה על האיזון בין שלושת הפאזות.
  • פיקוח על ביצוע עבודות ע"י חשמלאים מורשים ולא `חאפרים`.

בכל המקרים האלו, עלה הצורך בפיקוח על עבודות החשמל, כדי למנוע ליקויים וכשלים במערכת החשמל בזמן אמת או לאחר סיום הפרויקט, בעיקר כשלים אשר קשים לתיקון וגוררים הוצאות נוספות שלא נלקחו בחשבון במסגרת הכללית של הפרויקט.

מה כוללת עבודת הפיקוח ?

תפקידו של מפקח החשמל, הוא ללוות את הפרויקט לכל אורכו ולוודא שהביצוע תואם לדרישות מהנדס החשמל, לפי התכניות שנקבעו מראש. לשם כך עליו להיות נוכח בשטח ולהשגיח על אופן ביצוע העבודה. בנוסף, במידת הצורך, מפקח החשמל יבצע בדיקות עצמאיות וישווה בין המפרט הקיים להזמנת העבודה. עבודתו תכלול גם תיאום בין הגורמים השונים ומתן הנחיות לביצוע עבודות בטיחות חשמל במתח נמוך, בהתאם לכללים הנדרשים בחוק, בתכניות החשמל, בתקנות החשמל ובהוראות בטיחות ונהלים.

כמו כן, מפקח החשמל יוודא כי בעלי המקצוע העובדים בשטח הם בעלי רישיונות מתאימים וכי הם מצייתים להוראות הבטיחות. הוראות הבטיחות כוללות לבישת ציוד מגן אישי במידת הצורך, ביצוע ניתוק או חיבור מתקן חשמלי לפי הנחיות קבועות, התנהגות ראויה בשטח ושימוש בכלי עבודה תקינים ומתאימים.

את עבודת הפיקוח יכול לבצע רק טכנאי, הנדסאי או מהנדס חשמל מוסמך, בעל ניסיון וידע בהנדסת חשמל בשטח ועבודתו תמנע מצבים של גילוי מאוחר של כשלים במערכת החשמל.

שירותי חשמל נוספים

תיקון קצר חשמלי, החלפת גוף חימום בדוד, נקודת חשמל, ביקורת חברת חשמל, תיקון הארקה, תאורת גינה, הגדלה לתלת פאזי, אישור כיבוי אש, החלפת לוח חשמל, אישור לחברת ביטוח, בדיקת חשמל, לחיצת נעל כבל, חשמלאי 24 שעות!

צור קשר

כתובת: נחל פרת 1/39 כניסה א' חדרה
קראו המלצות בדפי זהבלוגו דפי זהב
בקרו אותנו בפייסבוקלוגו פייסבוק
Developed by Or ben dahan